Mary, Mother of Mankind 
25 Fourth Street
North Providence, RI 02911
mmmchurch@hotmail.com

Click here to edit subtitle

EXTRAORDINARY MINISTERS SCHEDULE




EXTRAORDINARY MINISTERS OF HOLY COMMUNION SCHEDULE

SEPTEMBER 7, 2019 – OCTOBER 27, 2019

Sat / Sun – September 7th & 8th

4:00 PM Bob Quigley, Marie Sauriol, Filomena Campbell, Ron Lamothe

8:00 AM Larry Alves, Anna Saccoccio, Michele Murphy

10:30 AM Jean and Richard Radican, Anne Sharp, Joanne Aspeel

5:00 PM Connie Barcelos, Elizabeth Paquette, Lisa Peters


Sat / Sun – September 14th & 15th

4:00 PM Bob Quigley, Marie Sauriol, Filomena Campbell, Ron Lamothe

8:00 AM Alex Passarelli, Cathy Scotto, Larry Alves

10:30 AM Elizabeth Henshaw, Mary Igoe, Linda Isherwood, Joanne Aspeel

5:00 PM Connie Barcelos, Elizabeth Paquette, Kristin Gilmore


Sat / Sun – September 21st & 22nd

4:00 PM Bob Quigley, Marie Sauriol, Filomena Campbell, Ron Lamothe

8:00 AM Anna Saccoccio, Michele Murphy, Alex Passarelli

10:30 AM Terry and David Peck, Elizabeth Henshaw, Mary Igoe

5:00 PM Connie Barcelos, Martha and Bill Landry


Sat / Sun – September 28th & 29th

4:00 PM Lisa Peters, Bob Quigley, Marie Sauriol, Kristin Gilmore

8:00 AM Cathy Scotto, Larry Alves, Anna Saccoccio

10:30 AM Linda Isherwood, Jean and Richard Radican, Joanne Aspeel

5:00 PM Connie Barcelos, Martha and Bill Landry


Sat / Sun – October 5th & 6th

4:00 PM Kristin Gilmore, Filomena Campbell, Lisa Peters, Bob Quigley

8:00 AM Michele Murphy, Alex Passarelli, Cathy Scotto

10:30 AM Filomena Campbell, Connie Barcelos, Ron Lamothe, Marie Sauriol

5:00 PM Elizabeth Paquette, Martha and Bill Landry


Sat / Sun – October 12th & 13th

4:00 PM Ron Lamothe, Lisa Peters, Bob Quigley, Marie Sauriol

8:00 AM Larry Alves, Anna Saccoccio, Michele Murphy

10:30 AM Elizabeth Henshaw, Mary Igoe, Linda Isherwood, Anne Sharp

5:00 PM Connie Barcelos, Martha and Bill Landry


Sat / Sun – October 19th & 20th

4:00 PM Filomena Campbell, Ron Lamothe, Lisa Peters, Bob Quigley

8:00 AM Alex Passarelli, Cathy Scotto, Larry Alves

10:30 AM Terry and David Peck, Jean and Richard Radican

5:00 PM Connie Barcelos, Elizabeth Paquette, Lisa Peters


Sat / Sun – October 26th & 27th

4:00 PM Marie Sauriol, Filomena Campbell, Ron Lamothe, Lisa Peters

8:00 AM Anna Saccoccio, Michele Murphy, Alex Passarelli

10:30 AM Joanne Aspeel, Elizabeth Henshaw, Mary Igoe, Linda Isherwood

5:00 PM Connie Barcelos, Martha and Bill Landry


Please note: If you are unable to serve during your scheduled time, please find a replacement. Thank you.